8
محمدباقر قالیباف
 • صفحه اصلی
 • معرفی کاندیدا
 • دیدگاه ها و رویکردها
 • برنامه های جاری
 • سؤالات پرسیده شده
 • دانلود
 • سایت های هوادار
 • بازگشت

 

محمدباقر قالیباف

 • 218 سوال از آقای محمدباقر قالیباف پرسیده شده
 • آقای محمدباقر قالیباف به 28 سوال پاسخ داده
 • 85 وبلاگ از این کاندیدا هواداری کرده اند
 • 67 فایل دانلود برای این کاندیدا ثبت شده

سوال خود را از کاندیدا بپرسید

وبلاگ خود را حامی این کاندیدا کنید

عضو باشگاه هواداران این کاندیدا شوید

آخرین پاسخ ها:

نظر شما درباره مذاکره با آمریکا چیست؟ آیا حاضر هستید با آمریکاییها مذاکره کنید؟

3

رای

مذاکره نه تابوست و نه راه‌حل همه مشکلات. مذاکره یک ابزار است. ما با آمریکا جایی که لازم باشد حتما مذاکره می‌کنیم. مذاکره با آمریکا هیچ‌گاه برای ما خط قرمز نبوده است. به جای تعریف رابطه‌مان با آمریکا در قالب تقابل صرف یا تعامل صرف باید به سوی رقابت با این کشور برای تأمین منافع‌مان حرکت کنیم. تفاوت رویکرد رقابتی با رویکرد تقابل‌گرایی و ائتلاف‌گرایی در این است که نه مذاکره به خودی خود بد و نه به خودی خود خوب و مطلوب است. مذاکره با هر کشوری، از جمله آمریکا تنها ابزاری برای تامین منافع و تحقق آرمان‌هاست، مذاکره اگر در قالبی متوازن و برابر صورت گیرد تامین‌کننده منافع وآرمانهای ماست؛ در غیر این صورت ارزشی ندارد. حالا ما بگوییم با آمریکایی‌ها حرف نمی‌زنیم، این معلوم نیست که لزوما تامین کننده اهداف انقلابی ما باشد. یا از آن طرف بیاییم بگوییم حل همه مشکلات کشور در گرو مذاکرات با آمریکاست؛ آن غلط است و این هم درست نیست. ما در سیاست خارجی صفر و صدی نداریم. موفقیت مذاکره هم منوط به این است آمریکایی‌ها بپذیرند که با جمهوری اسلامی ایران به صورت برابر و متوازن گفت‌وگو کنند؛ نه از موضع بالا. اینکه حضرت آقا می‌فرمایند من خوشبین نیستیم، به واسطه آن است که آمریکایی روحیه خودبرتربینی دارند و همواره تلاش دارند تا بدون توجه به موقعیت و منافع و اولویت‌های طرف مقابل مذاکره کنند. این چیزی که جمهوری اسلامی ایران نمی‌پذیرد. ولی ما با مذاکره اصولی، برابر و راهگشا مشکلی نداریم.

جدید ترین سوال

مذاکره با آمریکا

برخی از اهداف

 • عشق به دین و ملت و التزام عملی به تدبیر و خرد، عصاره فرهنگ جهادی است

آخرین برنامه و رویداد جدید

1392/3/2همایش «بیداری اسلامی، افق‌ آینده و انتخابات 92 »

قرار است در این برنامه به بررسی مواضع سیاسی کاندیداها و پرسش و پاسخ از آنها پرداخته شود

 

معرفی کاندیدا

 

دیدگاه ها و رویکردها

 • عشق به دین و ملت و التزام عملی به تدبیر و خرد، عصاره فرهنگ جهادی است

  - عشق به دین و ملت و التزام عملی به تدبیر و خرد، عصاره فرهنگ جهادی است، همانطور که آزادی خرمشهر نمونه ای از مصادیق این فرهنگ بوده است. اما موفقیت این الگو تنها به میدان جنگ خلاصه نمی‌شود بلکه این فرهنگ منطق کلی انقلاب و الگوی اساسی ما برای موفقیت در تمام عرصه‌های جامعه است. امروز مهم‌ترین وظیفه ما در گرامیداشت عملی یاد و راه شهدا، تلاش در جهت احیای فرهنگ اصیل جهادی و مبارزه با تحریفات و سطحی‌نگری‌ها نسبت به آن است.

 • قالیباف معتقد است که فرهنگ جهادی بر مبنای تعریف حقیقی آن تمام مؤلفه‌های فوق را در بر دارد

  - قالیباف معتقد است که فرهنگ جهادی بر مبنای تعریف حقیقی آن تمام مؤلفه‌های فوق را در بر دارد و ازاین‌رو می‌تواند به بهترین نحو تأمین‌کننده منویات مقام معظم رهبری درخصوص نیل به پیشرفت و عدالت در ایران اسلامی باشد. به اعتقاد محمدباقر قالیباف، هشت سال دفاع مقدس و عملیات رزمندگان اسلام با همه فراز و فرودش به خلق فرهنگی غنی منجر شد، همان تفکری که به‌عنوان فرهنگ پایداری از آن نام می‌برند.

 • اساسی‌ترین شعار من حل معضلات اقتصادی و ساختن زندگی خوب،‌ مادی و معنوی برای مردم است

  - اساسی‌ترین شعار من حل معضلات اقتصادی و ساختن زندگی خوب،‌ مادی و معنوی برای مردم است. - متاسفانه اجازه ندادند روحیه جهادی و فرهنگ معنوی که جنگ را اداره کرد در عرصه سازندگی، اقتصاد و فرهنگ کشور بروز و ظهور کند و انحراف اصلی از همان زمان شروع شد و کشور در یک سیکل معیوب مدیریتی مبتنی بر اقتصاد سرمایه‌داری از فرهنگ جهادی فاصله گرفت.

 • بنده اگر توفیق خدمت در قوه مجریه را پیدا کنم...

  - بنده اگر توفیق خدمت در قوه مجریه را پیدا کنم از همان ابتدا دولت را از مسایل سیاست زدگی، اختلافات و تنش ها به طور کامل بیرون می آورم. نباید اینطور باشد که در عین حال که مردم در مصیبت ها و سختی ها درگیر هستند، شاهد باشیم بین دو قوه ای که باید به کار مردم رسیدگی کنند تنش ها به مسئله اول تبدیل شود. وقتی بدبینی ایجاد شد این اختلافات جز از بین بردن فرصت ها، نتیجه دیگری را به دنبال ندارد.دولت محل خدمت است. و باید از مناقشات سیاسی دوری کند.

 • در کشور و مخصوصا در استان ها ظرفیت بالایی وجود دارد اما...

  در کشور و مخصوصا در استان ها ظرفیت بالایی وجود دارد اما باید با تشکیل دولت اجتماعی اجازه دهیم ظرفیت های حوزه منابع انسانی مورد توجه قرار گیرد. متاسفانه همواره یک مشکل بزرگ که از سیاست زدگی ناشی می شود در کشور وجود داشته و آن این است که از بعد از دوران دفاع مقدس دولت‌هایی که بر سر کار آمدند، فارغ از این که یک دولت اصول گرا یا اصلاح طلب بودند، دچار اشتباهی مشترک شدند، به نحوی که پس از رسیدن به مسند قدرت مسئولانی که در طیف سیاسی خودشان قرار نمی گرفتند را از بالا تا پایین عوض می کردند. سوال اینجاست که آیا در میان این افراد انسانهای فکور، متدین و با تقوا وجود نداشت؟ یک وزیری می آید و در وزارتخانه خودش از سطوح بالا تا فراش را عوض می کند، این مسئولیت ها باید بر اساس شایسته سالاری باشد نه این که احساس کنیم هر که با ما نیست برماست . اینگونه است که فرصت سوزی می شود. وقتی نفت را بشکه ای ۱۲ دلار می فروختیم مشکلات اقتصادی داشتیم. وقتی نفت را بیش از ۱۰۰ دلار می فروشیم باز مشکلات اقتصادی داریم. این به دلیل آن است که سیاست زدگی بر کار ما حاکم است.

 • معتقدیم دولت آینده باید همه روش ها و راه های غلطی که وجود داشته را اصلاح کند...

  معتقدیم دولت آینده باید همه روش ها و راه های غلطی که وجود داشته را اصلاح کند، اگر بگویند راه ها و روش ها در گذشته درست بوده، پس چرا وضع اقتصاد و فرهنگ اینگونه شده است؟ چرا آسیب های اجتماعی همچون مواد مخدر و اعتیاد و مسایل اقتصادی همچون بیکاری و تورم کمر ملت را می شکند و هر روزی که از آن می گذرد، برای این مسایل تعیین تکلیف نمی شود؟

 • برنامه بنده این است که این سیکل بسته مدیریتی را تغییر دهم...

  برنامه بنده این است که این سیکل بسته مدیریتی را تغییر دهم، چرا که به طور جدی و مقطعی در دو-سه دولت گذشته با این روش پیش می رفتیم اما مردم منتظر تغییر جدی هستند. امروز در عین آنکه عدالت اقتصادی برای مردم مهم است اما عدالت اجتماعی برای مردم مهم تر است. به این معنی که چه یک کشاورز در روستای دوردست، چه یک دام پرور، چه یک سرمایه گذار ،چه یک دانشجو در دور درست ترین روستاهای کشور باید احساس کنند که می توانند از فرصت های مادی و اجتماعی استفاده کنند. اگر چنین امکانی وجود نداشته باشد این بزرگ ترین ناعدالتی است.

 • باید برای نخبگان، جوانان و اندیشمندان جامعه ارزش قائل شویم...

  نکته بعدی آن است که باید برای نخبگان، جوانان و اندیشمندان جامعه ارزش قائل شویم. باید با یکدیگر با محبت و گذشت رفتار کنیم. اگر امروز تنش های اقتصادی داریم به این دلیل است که مدیران به مسایل حاشیه ای می پردازند. این در حالی است که دوری از تنش لازمه مدیریت جهادی است و با توجه به فرهنگ جهاد و شهادت، فرهنگ گذشت و ایثار باید به این مسایل رسیدگی شود.

 • نابسمانی اقتصادی موجود ظرف دو سال می تواند به ثبات و آرامش برسد...

  به دلیل آنکه برنامه روشن و مشخصی با کمک کارشناسان تنظیم کرده ایم، با اطمینان می گوییم که نابسمانی اقتصادی موجود ظرف دو سال می تواند به ثبات وآرامش برسد.

 • ظرفیت اقتصادی کشور به گونه ای است که باید از تنش ها دوری کنیم...

  ظرفیت اقتصادی کشور به گونه ای است که باید از تنش ها دوری کنیم. و با روحیه گذشت و فرهنگ جهادی به خدمت به مردم بپردازیم. باید برای مردم ارزش قائل شویم و با توجه به نیروی فعالی که در کشور و جود دارد می توانیم آرامش و ثبات را در کشور ایجاد کنیم. هرگز نباید تنش های سیاسی، اختلافات و فرصت سوزی اتفاق بیفتد. همه باید به صورت یکپارچه به سمت کار و تلاش برویم و صدای افراد متدین و ضعیف در اقصی نقاط کشور شنیده شود.

 • در حوزه آموزش...

  در حوزه آموزش، عده ای ظرفیت این را دارند که هزینه پرداخت کنند تا فرزندان آن ها در آموزش عالی و در مقاطع مختلف تحصیل کنند. اما یک جوان روستایی و حتی یک جوانی که در حاشیه شهر زندگی می کند و از استعداد لازم نیز برخوردار است، به دلیل نداشتن امکانات نمی تواند به دانشگاه برود و باید رقم های هنگفتی را به دانشگاه آزاد و اخیرا به دانشگاه های دولتی پرداخت کند. این در حالی است که در قانون اساسی دیده شده است که دولت باید هزینه های این افراد را تامین کند اما امروز این بخش انجام نمی شود.

 

 • همایش «بیداری اسلامی، افق‌ آینده و انتخابات 92 »

  ۱۳۹۲/3/2


  قرار است در این برنامه به بررسی مواضع سیاسی کاندیداها و پرسش و پاسخ از آنها پرداخته شود

  این همایش که از سوی نهاد رهبری دانشگاه تهران از ساعت 9 صبح در تالار علامه امینی این دانشگاه می باشد
 • سفر به استان بوشهر

  ۱۳۹۲/3/2


  ديدار با نماينده ولي فقيه در استان، سخنراني عمومي در گلزار شهداي بوشهر و نشست خبري

  در محل حسینیه حضرت سیدالشهداء بهشت صادق بوشهر
 • دیدار با اعضای شورای راهبردی مجلس

  ۱۳۹۲/3/2


  ديدار با نماينده ولي فقيه در استان، سخنراني عمومي در گلزار شهداي بوشهر و نشست خبري

  امروز ساعت 17 با حضور اعضا در خارج از مجلس شوراي اسلامي
 • آغاز رسمی فعالیت های تبلیغاتی

  ۱۳۹۲/3/3


  تبلیغات رسمی دکتر محمد باقر قالیباف برای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همرمان با حماسه سوم خرداد

  مسجد جامع خرمشهر
 • نشست هماهنگی حامیان دکتر قالیباف در تبریز

  ۱۳۹۲/3/3


  تشریح رئوس برنامه های دکتر قالیباف برای نمایندگان حامیان دکتر قالیباف

  این نشست ساعت ۱۰ صبح در مجتمع سینمایی ۲۹ بهمن تبریز برگزار می شود
 • سفر انتخاباتی به استان یزد

  ۱۳۹۲/3/5


  دیداری با دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان یزد

  یکشنبه ساعت 10.30 در مسجد روضه محمدیه (در محل مسجد حضیره) شهر یزد، ادای احترام به چهارمین شهید محراب، آیت‌الله صدوقی، دیداری با اقشار مختلف مردم استان یزد
 • سفر انتخاباتی به استان کرمان

  ۱۳۹۲/3/5


  زیارت قبور مطهر شهدا و دیدار با امام جمعه‌کرمان و دیدار با مردم کرمان

  یکشنبه پس از زیارت قبور مطهر شهدا و دیدار با امام جمعه‌کرمان، حدود ساعت 5.30 تا 6 عصر با مردم‌کرمان در محل «خانه شهر» دیدار می کند
 • قالیباف دوشنبه به زنجان سفر می‌کند

  ۱۳۹۲/3/6


  دیدار با امام جمعه زنجان و سخنرانی عمومی

  ورود به شهر زنجان ساعت 8 صبح سخنرانی در مسجد آقا سید زنجان در ساعت ۱۰:۳۰
 • حضور در گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما

  ۱۳۹۲/3/7


  تبیین برنامه های ریاست جمهوری یازدهم

  سه شنبه: هفتم خرداد؛ شبکه دوم سیما ساعت 22.45 دقیقه
 • برنامه با دوربین شبکه اول سیما

  ۱۳۹۲/3/8


  تبیین برنامه های ریاست جمهوری

  چهارشنبه: 8 خرداد؛ شبکه اول سیما ساعت 20
 • گفت‌وگو با شبکه ورزش

  ۱۳۹۲/3/8


  تبیین برنامه های ریاست جمهوری آینده

  چهارشنبه، 92/3/8، ساعت 9 صبح به مدت 60 دقیقه، از شبکه ورزش
 • سفر و شرکت دکتر قالیباف در همایش بزرگ حماسه سیاسی در قم

  ۱۳۹۲/3/8


  همایش بزرگ حماسه سیاسی

  چهارشنبه 8 خرداد ساعت 18 قم،بلوار امین،ورزشگاه شهید حیدریان
 • سفر دکتر قالیباف به استان سیستان و بلوچستان

  ۱۳۹۲/3/9


  دیدار با مردم خونگرم استان سیستان و بلوچستان

  صبح پنجشنبه 9 خرداد زاهدان
 • سفر به اردبیل مقصد عصر پنج شنبه دکتر قالیباف

  ۱۳۹۲/3/9


  دیدار با مردم متدین اردبیل

  بعدازظهر پنج شنبه 9 خرداد اردبیل
 • حضور در برنامه شبکه جام جم

  ۱۳۹۲/3/11


  پاسخ به سوالات ایرانیان خارج از کشور

  شنبه: یازدهم خرداد؛ شبکه جام جم ساعت 23.30 دقیقه
 • پخش یک مستند رادیویی و یا بازپخش مستند تلویزیونی از رادیو ایران

  ۱۳۹۲/3/11


  تبیین برنامه های ریاست جمهوری

  شنبه، 92/3/11، ساعت 8/30 صبح، به مدت 30 دقیقه از رادیو ایران
 • حضور در شبکه سوم سیما

  ۱۳۹۲/3/14


  پاسخ به سؤالات جوانان

  سه شنبه: 14 خرداد؛ شبکه سوم سیما ساعت 19.10 دقیقه
 • حضور در برنامه مستند اول شبکه اول سیما

  ۱۳۹۲/3/16


  تبیین برنامه های ریاست جمهوری

  پنجشنبه: 16 خرداد؛ شبکه اول سیما- مستند اول- ساعت 20.10 دقیقه این مستند همان شب ساعت 23.30 از شبکه جام جم تکرار خواهد شد.
 • پخش یک مستند رادیویی و یا بازپخش مستند تلویزیونی از رادیو ایران ( بخش دوم)

  ۱۳۹۲/3/16


  تبیین برنامه های ریاست جمهوری آینده

  پنج‌شنبه، 92/3/16، ساعت 9/30 صبح، از رادیو ایران
 • فارس مقصد بعدی دکتر قالیباف

  ۱۳۹۲/3/16


  دیدار مردمی

  پنج شنبه 16 خرداد شیراز

 

 

 • قالیباف در دانشگاه همدان در مورد مردم و بیمه

  دانلود
 • سخنرانی انتخاباتی قالیباف

  دانلود
 • فیلم انتخاباتی قالیباف

  دانلود
 • قالیباف در ایلام

  دانلود
 • موسیقی انتخاباتی دکتر قالیباف با صدای حامد زمانی

  دانلود
 • دیدار دکتر قالیباف با امام جمعه خرمشهر در تاریخ ۹۲/۳/۳

  دانلود
 • آقای قالیباف نه میز ، نه مقام؛ مقام بی مقام

  دانلود
 • دکتر قالیباف: شهروند درجه یک و درجه دو نداریم

  دانلود
 • صحبت های دکتر قالیباف در دانشکده ادبیات سنندج

  دانلود
 • دکتر قالیباف : کاهش سهم مردم در هزینه های درمان از ٦٠ به ٣٠%

  دانلود
 • دکترقالیباف: چرا آموزش برای همه رایگان نیست؟

  دانلود
 • دکتر قالیباف: (دیدار با مردم و جوانان کردستان در تاریخ ١٣٩٢/٢/۲٦)

  دانلود
 • دکتر قالیباف: (دیدار با مردم استان ایلام در تاریخ ١٣٩٢/٢/٢٥)

  دانلود
 • خاک مهرآئین (نماهنگ)

  دانلود
 • آرامش یک حضور (فیلم)

  دانلود
 • حضور در وزارت کشور و ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری (فیلم)

  دانلود
 • هدفمندی، اجرای عدالت به جای مساوات

  دانلود
 • عدالت در مدیریت جهادی

  دانلود
 • جهاد ادامه دارد ... (کلیپ)

  دانلود
 • جهاد ادامه دارد ... (نماهنگ)

  دانلود
 • لینک 1 تا 20 از 67 لینک
سوال از کاندیدا
عنوان سوال:
متن سوال:
موضوع سوال:
پرسیدن سوال از
پست الکترونیکی
شماره تلفن همراه:
:تصویر امنیتی

وبلاگهای حامی
عنوان سایت شما
آدرس سایت شما
باشگاه هواداران
برای هواداری از کاندیدای خود از یکی از دو راه زیر اقدام کنید
هواداری از کاندیدا با ارسال پیامک
کد کاندیدای مورد نظر خود را به شماره ی 30004537 ارسال کنید
 • سعید جلیلی : 21
 • غلامعلی حداد عادل : 22
 • محسن رضایی : 23
 • حسن روحانی : 24
 • محمدرضا عارف : 25
 • محمد غرضی : 26
 • محمدباقر قالیباف : 27
 • علی اکبر ولایتی : 28
هواداری از کاندیدا با استفاده از پست الکترونیکی
پست الکترونیکی